Actuele waarnemingen
Naast onze regioaccount via Waarneming.nl (vbwnoordveluwe.waarneming.nl) zijn waarnemingen en belevenissen ook hieronder via een vrij invoerveld te plaatsen. De waarnemingen dienen binnen ons waarnemingengebied te vallen.
Vanaf de start van onze website in 2004 zijn waarnemingen ingevoerd op onze (voormalige) waarnemingenpagina. Deze berichten zijn hier per jaar terug te lezen ยป
531 berichten.
Reve diep: Bruine kiekendief, Reuzensterns, Kieviten, Lepelaars, Kemphanen en als toetje wel duizenden Goudplevieren.
Zo'n dertig jaar geleden reisde ik menig jaar naar de Mรผritzsee in de vml. DDR. Daar broeden Visarenden op hoogspanningsmasten en bij de visvijvers hielden zich soms tientallen Zeearenden op.
Vandaag de dag hebben we in ons land 45 broedparen en een adult exemplaar had ik vanmiddag als tuinsoort. Glijdend op de thermiek passeerde de Zeearend onze woning.
Vandaag de dag hebben we in ons land 45 broedparen en een adult exemplaar had ik vanmiddag als tuinsoort. Glijdend op de thermiek passeerde de Zeearend onze woning.
Gisteren ben ik naar de Arlersteeg in de Putterpolder geweest om te proberen de juveniele Roodpootvalk te zien. Dat lukte meteen. De vogel jaagde constant boven het weiland tegenover boerderij Klein Arler. Hij liet zich prachtig zien, soms van heel dichtbij.
Reevediep: Groepen Boerenzwaluwen op trek, Lepelaars 10, Reuzensterns ca 30, Zwarte wouw, Zeearend, Wulp en Krakeenden.
Vanochtend Korte Waarden - Veluwemeer tussen 07:00 en 11:30 uur maar liefst 62 Reuzensterns naar ZW. Meest koppeltjes van 2 of 3 en solo, maar ook een groep van 8 en van 9 stuks. Op dit aantal minimaal 8 juvenielen. Verder nog 5 min of meer ter plaatse pendelend langs de rietkraag. Boeren- en Huiszwaluwen ook in forse aantallen doortrekkend, resp. 1350 en 675 stuks.
Maandagmiddag vlogen 2 flinke groepen Casarca's over het Reevediep. Eerst zo'n 25 ex. en even later ca. 100 ex. roepend over (leuk roepje)! Ze vlogen in de richting van Zwolle, dus mogelijk richting Vreugderijkerwaard. Ook een groep van tenminste 25 Reuzensterns ter plaatse.
Gemotiveerd door een melding van een langstrekkende Lachstern langs telpost Kamperhoek (zuidoost het Ketelmeer volgend..), even een rondje nabij Kampen op zoek naar sterns. Helaas geen Lachstern gevonden, maar wel veel Reuzensterns:
Bij de Reevesluis (Noordeinde) 2 ex., IJsselmonding 5 ex., eiland De Zwaan Vossemeer 18 ex., zandplaat Vossemeer-Zuid 9 ex., Reevediep (Nieuwendijkbrug) 20 ex. en tenslotte Abberteiland Drontermeer 1 ex. Totaal 55 ex.!!
Gezien de redelijk snelle verplaatsing per auto (en vrijwel alle vogels tp aan de grond) schat ik dubbeltellingen hooguit op een enkele vogel.
Bij de Reevesluis (Noordeinde) 2 ex., IJsselmonding 5 ex., eiland De Zwaan Vossemeer 18 ex., zandplaat Vossemeer-Zuid 9 ex., Reevediep (Nieuwendijkbrug) 20 ex. en tenslotte Abberteiland Drontermeer 1 ex. Totaal 55 ex.!!
Gezien de redelijk snelle verplaatsing per auto (en vrijwel alle vogels tp aan de grond) schat ik dubbeltellingen hooguit op een enkele vogel.
Een jagende Visarend bij de monding van de Hierdense beek.
Vanmorgen vroeg een waterrietzanger gezien in polder Arkemheen. Tussen 6 en 7.30 de vogel slechts 3 keer kort gezien, lastig beest dus. Verder zaten er erg veel rietzangers. Na het laatstgenoemde tijdstip nam de activiteit van de rietzangers erg af en zijn ze niet meer te zien.
Bij de monding Hierdense beek: Putters, Kneu, Boerenzwaluwen, Bruine kiekendief (jagende man).
Gisteravond op het Mosterdveen bij Vierhouten vloog er een grote roofvogel hoog in de lucht over me heen. Ik kon nog snel wat plaatjes schieten en wat blijkt vanochtend: het was een Slangenarend!
gisteren twee trompetterende kraanvogels overvliegend richting noord/oost
Vanochtend op de fiets naar het werk een Grijze Wouw bij het Greppelveld (06:20 uur). Jagend en na een paar minuten overvliegend op ca. 50 meter afstand. Mooi begin van de dag!!
Boven de Vogelwaard een geweldige vliegshow een Sperwer werd door zo'n 50 Gierzwaluwen 2x weggejaagd. Wat een belevenis.
15-06 bij de monding van de Hierdense beek een Visarend
Gistermiddag bij de rotonde Zuiderzeestraatweg / Eperweg (Oostendorp) ca. 75 Zwartkopmeeuwen foeragerend in een weiland. Slechts een paar Kokmeeuwen er op afstand bij. Niet eerder zoveel bij elkaar gezien in de regio.
Vanmiddag tijdens mijn ATB rondje op de Elsspeetse heide dacht ik een kwartel te horen. Gestopt, overduidelijk, herhaaldelijk roepen. Bevestiging door Merlin.
Afgelopen weekend 2 dagen met de kano op het smalle deel van het Veluwemeer, kampeerspullen mee, prachtig! GLD oever 3 territoria Roerdomp, 2 Bruine Kiekendief. FLE oever maar liefst 12 Grote Karekiet.
Afgelopen weekend 2 dagen met de kano op het smalle deel van het Veluwemeer, kampeerspullen mee, prachtig! GLD oever 3 territoria Roerdomp, 2 Bruine Kiekendief. FLE oever maar liefst 12 Grote Karekiet.
Vandaag een rondje door onze woonwijk Drielanden gedaan. En maar eens een keer soorten bij gehouden. 23 vogelsoorten. Bijzonder vinden wij dat elk jaar het aantal kleine karekieten lijkt toe te nemen. Op meerdere plekken verdeeld over de wijk gehoord. Erg leuk om te doen.
